Kontinentální hokejová liga

Třetí branku přidal Christensen ještě v první polovině duelu a náležitě si ji vychutnal. Po nahrávce Jakuba Voráčka střílel do prázdné brány a zvýšil na 4:0. „Pak už bylo těžké vrátit se do zápasu,“ smutnil na tiskové konferenci kouč Jugry Sergej Šepeljev a mohl vyrazit pomalu na dovolenou.

Do Lva přišel až na konci prosince. Přesto si Nicklas Danielsson stihl získat přízeň fanoušků. Na nic totiž nečekal. Hned při své premiéře rozebral Ufu čtyřmi body (2+2). Ačkoliv mu jednu přihrávku nakonec neuznali, jeho výtečný start to nezkalilo.


Sedla mu spolupráce s Christensenem a Voráčkem. „Všichni jsme dobří bruslaři a jde nám to s pukem. Proto naše spolupráce fungovala,“ zamýšlel se 28letý Švéd, jenž pohotově zapadl do mužstva. Přitom ho poznal teprve den před svým premiérovým duelem.

Po dvou prohrách za sebou vyjeli Pražané na led moskevského Dynama – prvního týmu KHL s kapitánem Alexandrem Ovečkinem. Ruské mužstvo překvapivě prohrálo 2:4. Zařídil to Tomáš Rachůnek, který se třikrát zaskvěl…

Kontinentální hokejová liga (KHL) je nadnárodní profesionální hokejová liga. Byla založena v roce 2008 a navazuje na svého předchůdce, ruskou superligu. V současnosti je považována po NHL za druhou nejlepší hokejovou ligu na světě.

KHL je složena z 28 klubů (z Ruska 21, z Kazachstánu, Běloruska, Lotyšska, Ukrajiny, České republiky, Slovenska a Chorvatska po jednom). Velkou většinu tvoří v KHL ruští hráči, ale hrají v ní i hráči z Evropy a ze Severní Ameriky.

Nejstarší hokejové kluby v ruském hokeji jsou CSKA Moskva, Spartak Moskva, Dynamo Moskva a SKA Petrohrad, které byly založeny již v roce 1946.

Poprvé tvrdě a přesně vypálil od modré čáry (1:0). Podruhé vybojoval puk za bránou a poslal ho volnému Klepišovi (3:0). Potřetí úspěšně dorážel těsně před bránou (4:0).
Teprve 22letý útočník zažil svůj nejlepší zápas v Kontinentální lize a krátce nato se radoval z ceny pro nováčka týdne. „Určitě mi k tomu pomohl ten zápas v Moskvě,“ přemítal. Později získal stejné ocenění znovu.

Boj o prestiž a posun v tabulce před více než 15 tisíci diváky. Takový náboj mělo pro lvy třetí derby se Slovanem. Odstartovalo výborně – už po 39 sekundách skóroval Jakub Klepiš. Jenže poté v O2 areně dlouho vládli Bratislavští, kteří otočili skóre na 4:1.


V tu chvíli začala stíhací jízda Pražanů. Vedl ji Klepiš, který ještě před druhou pauzou zařídil další dva góly (1+1). Třetí dějství však bylo bezbrankové a lvi si na vítězné derby museli počkat. „Za stavu 1:4 je téměř nemožné otočit vývoj utkání, což je jen potvrdilo,“ naříkal po duelu pražský rodák, jenž jasně ovládl produktivitu svého týmu (38 bodů ve 45 zápasech).

Po dvou týdnech přišla stejná situace jako proti Bratislavě. Lvi znovu stáli před "téměř nemožným" cílem – potřebovali minimálně dohnat tříbrankové manko, tentokrát proti Čerepovci. Povedlo se. Z průběžného výsledku 0:3 vykouzlili Pražané vítězství 5:4. Vynikající týmovou práci dokončil Michal Řepík.

Útočník, který v předchozích 40 duelech skóroval jen dvakrát, vstřelil třetí a čtvrtý (vyrovnávací) gól domácích. Na vítěznou trefu poté brilantně nahrál Michalu Birnerovi. Tak začala známá cesta Lva do vyřazovacích bojů… I vy můžete mít sportovní oblečení jako známí hokejisté.

 

 

 

 

<<< Zpět / 1 / 2 / 3 / 4 / Další >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

All Rights Reserved ©2017